Nová funkce Remote Support, která Vám pomůže reagovat na těžké časy zdarma do konce roku 2020

Prediktivní údržba, inovace skrze Umělou inteligenci, díl 1

Martin Bremec 03.07.2020

Výrobní technologie, které fungují nonstop, jsou pod velkou zátěží. S tím také přichází jedna velká nepříjemnost, a to že každá odstávka, jakkoliv krátká, bývá velmi nákladná. Ve valné většině případů dochází ke kompletnímu zastavení produkce a celkové odstávce pracoviště se znatelnými ekonomickými následky.

Často je to právě klíčová technologie provozu, která vyžaduje údržbu. Podstatným prvkem údržby je tedy pokusit se minimalizovat odstávky v době produkce a zaměřit údržbu na dny kdy neprobíhá produkce. Toho je možné dosáhnout pouze v případě kdy je známý současný stav strojů a odhalen opotřebovaný materiál.

Snadná údržba bez odstávek

Pro předcházení odstávkám ve výrobě je tedy nutné najít někoho, kdo by pozoroval každou součástku, každý dílek, do toho si zapisoval součástky a díly, které jsou poškozené, nebo vykazují náznaky poškození. Tuhle práci však musí dělat někdo 24 hodin, 7 dní v týdnu a takového člověka byste hledali jen obtížně. Od toho je tu náš přítel, umělá inteligence.

Aplikace MAINWARE vznikla rozhodnutím vyvinout sadu nástrojů pro chytrou údržbu k výrobním linkám, a nejen k těm. MAINWARE má jako jeden z integrovaných prvků i modul prediktivní údržby. Při návrhu a vývoji řešení pro prediktivní údržbu jsme vycházeli z našich vlastních zkušeností se servisem, dále jsme spolupracovali s výrobními podniky a pro část umělé inteligence se spojili s odborníky z GoodAI Solutions. Výsledkem je systém, který monitoruje důležité části výrobní linky a včas upozorní na změnu chování a blížící se problém.

Řešení problémů dříve, než nastanou

Modul prediktivní údržby založený na umělé inteligenci tak informuje pracovníky o potenciálních problémech dříve, než k nim dojde. Umělá inteligence svými vlastnostmi umožňuje snadné sledování dat v reálném čase a nastavení aplikace. Jako součást řešení MAINWARE je AI schopná automaticky generovat reporty a okamžitě tak upozornit pracovníky v údržbě. Efektivně fungující aplikace prediktivní údržby je známkou zdravé aplikace průmyslu 4.0.

Řešení MAINWARE je ideální pro různé typy prvků, včetně robotů, servomotorů, pneumatických prvků a dalších. Díky integraci rozhraní do webové stránky můžete snadno analyzovat veškeré informace, které vám umělá inteligence podá, sledovat trendy, anomálie nebo celkový výkon v reálném čase. Kompletní seznam funkcí je dostupný i na tabletu, s MAINWARE se tak můžete volně pohybovat po svém pracovišti tak jak potřebujete.

MAINWARE WebApp Interface

Úplný přehled o stavu vašich strojů

Modul prediktivní údržby má několik klíčových funkcí. Jednou z nich je vizuální prezentace dat, která umožňuje přehledné zobrazení činností stroje a snadnou navigaci v rozhraní. Se spravovatelným rozhraním si můžete nastavit přesně ty metriky, jenž si přejete sledovat a přizpůsobit si tak virtuální pracoviště vašim potřebám. Automaticky generovaná varování vás upozorní na jakékoli výkyvy či anomálie a zůstanete tak vždy v obraze o stavu svých strojů.

Všechny tyto prvky jsou možné díky unikátnímu algoritmu, zajišťující plně autonomní systém, který zamezuje závažným selháním vašich strojů.

Chytrá investice do údržby

MAINWARE je chytrou investicí do digitalizace firmy. Po implementaci vzroste efektivita oprav až o 40% díky práci s interaktivními manuály a přesnému vedení specialistů, dojde k navýšení výroby díky dokonalejší správě údržby až 10% a návratnost investice začíná už půl roku od implementace.

Nejenom Umělá Inteligence

MAINWARE je jedním z vůdčích řešení pro chytrou údržbu 4.0, vytvořený na základě diskuzí s profesionály v oboru údržby, jenž jsou názoru, že staré modely jednoduše nestačí v dnešním světě digitalizace. Toto unikátní řešení přichází s dvěma standardními moduly a čtyřmi PRO moduly, poskytující obsáhlý přístup k chytré údržbě, která umožňuje rychlou produkci a digitalizaci továrny. Standardní moduly jsou základní součástí řešení a moduly PRO jsou volně přidatelné dle potřeb klienta.

MAINWARE Modules

Udržte efektivitu vaší údržby na maximum a ulehčete každodenní život technikům a managementu. Stáhněte si příručku Prediktivní Údržba zdarma nebo nás neváhejte rovnou kontaktovat pro více informací.

Mohlo by se vám líbit

Naše postřehy pro Vás

Přihlaste se a získejte více informací
o chytré údržbě 4.0

pokud se přihlásíte, souhlasíte s politikou GDPR