Nová funkce Remote Support, která Vám pomůže reagovat na těžké časy zdarma do konce roku 2020

Vzdálená podpora, nástroj nové generace údržby

Martin Bremec 16.06.2020

Tak jako parní stroj byl hnací silou první průmyslové revoluce, rozšířená realita bude hnací silou té současné digitální revoluce. Její uplatnění se už dnes projevuje v různých aspektech našeho života, aniž by si toho byl člověk vědom. Vzdálená podpora je jedním z takových případů.

Jsou to právě tyto digitalizované procesy, které zvyšují efektivitu výroby, šetří čas a usnadňují lidem práci, které nepatrně, ale zcela jistě krok za krokem zlepšují kvalitu a rychlost práce pracovníků v údržbě. Se vzdálenou podporou dokáže téměř kdokoliv opravit jakýkoliv stroj. Stačí se pouze spojit s interním či externím specialistou, který pomocí režimu sdílené obrazovky dokáže dávat přesné instrukce a navézt tak zaměstnance k opravě výrobní linky či jiného stroje. Veškerá komunikace mezi zaměstnancem a expertem je zabezpečená.

Tablet 1st

Interaktivita na prvním místě

Při celém procesu jsou používána 2D a 3D schémata a rozšířená realita. Interaktivní rozhraní tak poskytuje řadu možností. Vzdálený specialista může vyznačit specifické součástky vyžadující opravu a uživatel na místě pouze vymění označené vadné komponenty. Modul vzdálené podpory lze využít k opravě celé výrobní linky stejně tak jako malých zařízení či pro celkový servis produktů. 

MAINWARE je interaktivní a jednoduché řešení, které může použít kdokoliv bez potřeby zdlouhavého zaškolování. Živé interaktivní videohovory v rozšířené realitě a 3D jsou přesně vedené interním nebo externím expertem v reálném čase. Nejnovější 2D a 3D výkresy jsou vždy dostupné. K dispozici je digitální knihovna, kterou máte vy i vzdálený technik vždy při ruce.

Tablet 2nd

Součástí řešení jsou také rozsáhlé analytické nástroje v podobě hovorových záznamů, a servisní historie všech provedených úkonů, aby se uživatel mohl kdykoliv zpětně vrátit k provedeným údržbám, a návody přizpůsobené jak tabletu, tak počítači. Díky snadné tvorbě návodů mohou vaši zaměstnanci efektivně rozvíjet a sdílet své zkušenosti podle návodů vytvořených interním nebo externím specialistou. 

Chytrá investice do údržby

MAINWARE je chytrou investicí do digitalizace firmy. Po implementaci vzroste efektivita oprav až o 40% díky práci s interaktivními manuály a přesnému vedení specialistů, dojde k navýšení výroby díky dokonalejší správě údržby až 10% a návratnost investice začíná už půl roku od implementace.

MAINWARE je jedním z vůdčích řešení pro chytrou údržbu 4.0, vytvořený na základě diskuzí s profesionály v oboru údržby, jenž jsou názoru, že staré modely jednoduše nestačí v dnešním světě digitalizace. Toto unikátní řešení přichází s dvěma standardními moduly a čtyřmi PRO moduly, poskytující obsáhlý přístup k chytré údržbě, která umožňuje rychlou produkci a digitalizaci továrny. Standardní moduly jsou základní součástí řešení a moduly PRO jsou volně přidatelné dle potřeb klienta.

MAINWARE moduly

Náš postoj k současné situaci

Mrzí nás dopad současné krize a fakt, že pro mnoho firem může množství karanténních opatření znamenat výrazné omezení výroby. Jako náš osobní závazek jsme se rozhodli nabídnout funkci vzdálené podpory - Remote Support - zdarma výrobním, produktovým a stavebním podnikům. Další zajímavé informace můžete nalézt v článku deníku iDNES.cz o vzdálené podpoře MAINWARE. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat a stáhnout si naši příručku o vzdálené podpoře.

Mohlo by se vám líbit

Naše postřehy pro Vás

Přihlaste se a získejte více informací
o chytré údržbě 4.0

pokud se přihlásíte, souhlasíte s politikou GDPR